ارتش حفتر دوباره فرودگاه زواره را هدف قرار داد

به گزارش وبلاگ کلاس 6، ارتش تحت فرمان خلیفه حفتر در لیبی فرودگاه زواره را برای دومین روز پیاپی هدف قرار داد. در مقابل شورای ریاستی دولت وفاق لیبی این حمله را محکوم کرد.

ارتش حفتر دوباره فرودگاه زواره را هدف قرار داد

نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر در حمله دوباره خود به فرودگاه زواره، واقع در غرب این کشور آشیانه پهپادها و مهمات آنها را هدف قرار دادند.

مرکز اطلاع رسانی عملیات الکرامه در این ارتش در صفحه شخصی خود در فیسبوک اظهار داشت، یگان هوایی وابسته به آن یکی از آشیانه ها را که محل استقرار پهپادهای ترکیه ای بود، هدف قرار داد. همچنین یکی از آشیانه های پهپادها و مهمات آنها در شرق منطقه ابوکماش در فاصله 1.5 کیلومتری غرب لیبی هدف قرار گرفتند.

این مرکز اضافه نمود، به این ترتیب تکرار می کنیم هر نقطه ای که با هر طرف خارجی برای هدف قرار دادن نیروهای ما و یا حاکمیت کشورمان همکاری کند، هدفی مشروع برای یگان هوایی لیبی است.

سخنگوی نیروهای حفتر عصر پنج شنبه نیز اظهار داشت، دو آشیانه و نیز باند فرودگاه و سالن انتظار مسافران در فرودگاه زواره هدف قرار گرفتند.

شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی در بیانیه ای حملات علیه فرودگاه های غیرنظامی در غرب لیبی را محکوم کرد.

در بیانیه شورای ریاستی آمده است، این حمله خساراتی را به زیرساخت های فرودگاه ها وارد نموده و موجب هراس غیرنظامیان، لغو پروازهای ورودی و خروجی آنها و نیز تاخیر انتقال مسافران، بیماران، زخمی ها و حجاج شده است.

در این بیانیه هدف از حملات برهم زدن امنیت و ثبات پایتخت لیبی اعلام شد.

در بیانیه یاد شده آمده است، شورای ریاستی در کل سکوت جامعه جهانی و به شکل ویژه سکوت هیئت سازمان ملل نسبت به این حملات را محکوم نموده و هیئت یاد شده را به شکل کامل مسؤول حفظ جان شهروندان می داند.

این در حالی است که فرودگاه بین المللی سبها پس از پنج سال تعطیلی، روز آدینه میزبان اولین پرواز از فرودگاه بنینا در بنغازی با 93 مسافر بود.

این فرودگاه سال 2014 به دلیل شرایط سخت امنیتی در این شهر تعطیل شد.

پروازها در فرودگاه بین المللی معیتیقه نیز روز آدینه پس از حمله ای که پنج شنبه شب به آن اجرا شده بود، از سر گرفته شدند.

ماگدالینا مغربی، معاون مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای عفو بین الملل نیز در بیانیه ای به شدت نسبت به سلامت سهام سرقیوه، نماینده لیبیایی که حدود یک ماه قبل در مقابل درب خانه اش در بنغازی ربوده شده بود، ابراز نگرانی کرد.

سرقیوه پس از آنکه خواهان توقف کشتارها در درگیری ها میان نیروهای حفتر و نیروهای دولت الوفاق شده بود، ربوده شد.

این مسؤول عفو بین الملل اضافه نمود، این آدم ربایی هولناک توجه ها را به خطری جلب می نماید که علیه فعالان زن در لیبی و منتقد اقدامات شبه نظامیان وجود دارد.

او تاکید نمود: نگرانی ها نسبت به سلامت سرقیوه هر روز بیشتر می گردد، به نظر می رسد این حمله در پاسخ به اظهارنظرهای مسالمت آمیز او و انتقاداتش از نیروهای حفتر انجام شد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ارتش حفتر دوباره فرودگاه زواره را هدف قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتش حفتر دوباره فرودگاه زواره را هدف قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید