استقرار سامانه دفاع موشکی اس-400 روسیه در قطب شمال

به گزارش وبلاگ کلاس 6، ارتش روسیه در اقدامی تاکتیکی برای تقویت قلمروی هوایی خود سامانه پدافند موشکی اس-400 را در بخشی از قطب شمال مستقر کرد.

استقرار سامانه دفاع موشکی اس-400 روسیه در قطب شمال

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کلاس 6، ارتش روسیه گفت که سامانه قدرتمند دفاع موشکی اس-400 خود را در مجمع الجزایر نوایا زملیا در قطب شمال مستقر کرده است.

به نوشته وبگاه دیفنس نت ناوگان شمالی روسیه در بیانیه ای که روز دوشنبه انتشار یافت، گفت: هنگ پدافند هوایی ناوگان شمالی روسیه مستقر در جزیره یوژنی به سامانه های جدید اس-400 مجهز شده است.

ارتش روسیه به آموزش پرسنل خود برای استفاده از سامانه اس-400 اشاره کرد. این پرسنل قبلا از سامانه اس-300 استفاده می کردند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه چندی قبل به ارتش کشورش دستور داد برای مقابله با تحرکات آمریکا در مرزهای این کشور حضور در قطب شمال را توسعه دهند.

اس-400 از دیگاه کارشناسان نظامی جهان پیشرفته ترین سامانه دفاع موشکی در نوع خود است که توانایی حمل و شلیک سه نوع موشک مختلف را دارد و می تواند اهداف متنوعی از قبیل موشک های بالستیک، کروز و جنگنده های رادار گریز را شناسایی و هدف قرار دهد.

مرکز تحقیقاتی کنگره آمریکا نیز چندی قبل در گزارشی نوشت ، قطب شمال ممکن است به منطقه رقابت تشنج آمیز نظامی واشنگتن و مسکو مبدل شود و کارشناسان نگرانند که به دلیل افزایش قدرت بالقوه نظامی روسیه در قطب شمال، آمریکا نتواند از منافع خود دفاع کند.

روسیه چندی قبل از زیردریایی های تولا و دولگاروکی خود مستقر در اقیانوس قطب شمال و دریای بارنتز موشک های بالستیک سینوا وبولاوا شلیک کرد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "استقرار سامانه دفاع موشکی اس-400 روسیه در قطب شمال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقرار سامانه دفاع موشکی اس-400 روسیه در قطب شمال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید