بازدید خبرنگاران از چند پروژه مرمتی آثار تاریخی ارومیه

به گزارش وبلاگ کلاس 6، به مناسبت روز خبرنگار، تعدادی از اصحاب رسانه از پروژه های مرمتی و بناهای تاریخی ارومیه بازدید کردند.

بازدید خبرنگاران از چند پروژه مرمتی آثار تاریخی ارومیه

به گزارش وبلاگ کلاس 6 به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی، این بازدید با دعوت این اداره کل و با هدف آشنایی بیشتر اصحاب رسانه با بعضی از اقدامات اداره کل در حوزه میراث فرهنگی صورت گرفت که در آن تعدادی از وبلاگ کلاس 6 نشریات مکتوب و پایگاه های اطلاع رسانی حضور داشتند و از چند کارگاه مرمتی و بنای تاریخی سطح شهر ارومیه دیدن کردند و به تهیه گزارش ، عکس و خبر پرداختند.

بناهایی که مورد بازید قرار گرفتند شامل ابنیه ای بودند که یا هم اکنون کارگاه مرمتی و مطالعاتی در آن فعال است و یا اینکه اخیرا و در یک سال اخیر مورد مرمت و ساماندهی قرار گرفته اند که از آن جمله می توان به خانه اربابی دیزج سیاوش، سردر تاریخی راسته نصیرر زاده بازار تاریخی و سرای امیر نظمی افشار اشاره نمود که در یک سال اخیر مرمت شده اند.

پردیس دانشگاه ارومیه، حمام اتحادیه، مسجد جامع و مسجد یوردشاهی نیز از جمله ابنیه تاریخی بودند که هم اکنون کارگاه مرمت و ساماندهی در آن فعال است و در فهرست بازدید وبلاگ کلاس 6 قرار داشت؛ البته کارگاه های مرمتی دیگری نیز در سطح شهر فعال هستند که به دلیل محدودیت وقت، امکان بازدید از همه آنها میسر نبود.

منبع: میراث آریا

به "بازدید خبرنگاران از چند پروژه مرمتی آثار تاریخی ارومیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدید خبرنگاران از چند پروژه مرمتی آثار تاریخی ارومیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید