خبرنگاران ثبت نام ایرلاین های متقاضی وام کرونا شروع شد

به گزارش وبلاگ کلاس 6، تهران- خبرنگاران- با موافقت دولت 16 شرکت هواپیمایی که از اسفندماه سال گذشته با از دست دادن مسافران خود و کاهش سفرها ضررهای اقتصادی زیادی دیدند از امروز می توانند برای دریافت تسهیلات کم بهره در سامانه کارا ثبت نام نمایند.

خبرنگاران ثبت نام ایرلاین های متقاضی وام کرونا شروع شد

همزمان با کاهش سفر در پی شیووع کرونا، بخش حمل و نقل آسیب زیادی دید و شرایط مالی شرکت های حمل و نقلی را نه تنها در ایران که در بیشتر نقاط دنیا به شدت تیره و تار کرد.

دولت تدبیر و امید نیز در پی زیان زیاد شرکت های حمل و نقلی تصمیم گرفت هشت هزار میلیارد تومان از بسته حمایتی دولت از کسب و کارها را برای پشتیبانی به بخش حمل و نقل اختصاص دهد.

این وعده دولت از ابتدای خرداد ماه عملیاتی و با شناسایی شرکت های ریلی آسیب دیده و معرفی آنها به بانک عامل شروع شد. در بخش هوایی نیز از امروز تمامی شرکت های هواپیمایی فعال برای دریافت وام کرونایی می توانند در سامانه کارا ثبت نام نمایند.

البته ثبت نام در سامانه به معنای تایید کارگاه و پرداخت تسهیلات نیست و نتیجه نهایی بعد از آنالیز به وسیله همین سامانه اطلاع رسانی می گردد.

آمار کاهش سفرها در بخش هوایی بیش از 75 درصد، در بخش دریایی 99 درصد و در بخش های ریلی و جاده ای نیز بیش از 80 درصد اعلام شده است.

پیش بینی کاهش 40 درصدی درآمدهای صنعت حمل و نقل هوایی در ایران که به گفته انجمن حمل و نقل بین هوایی (یاتا) در دنیا به حدود 19 درصد می رسد، شرایط سخت ایرلاین ها در ایران را گوشزد می نماید.

برنامه اصلی دولت ارائه تسهیلات معادل دو هزار و 400 میلیارد تومان برای جبران ضررهای ناشی از گسترش شیوع کرونا است، اما نکته مهم این است که ایرلاین ها در تاریخ هایی که کنسلی پروازها موجب بازپرداخت پول مسافران شده است، تعدیل نیرو نداشته باشند و لیست بیمه آنها در تاریخ های مدنظر چک خواهد شد.

واحدهای مشمول، باید لیست بیمه شاغلین مربوط به اسفندماه 98 را به سازمان تامین اجتماعی ارائه نموده باشند.

همچنین در پرداخت تسهیلات، اولویت با واحدهایی است که لیست بیمه شاغلین مربوط به فروردین 99 را تا خاتمه اردیبهشت 99 به سازمان تامین اجتماعی ارائه نموده باشند.

نتیجه جلسات مشترک سازمان هواپیمایی با وزارت راه و ارائه پیشنهادات نهایی در دولت، تخصیص این وام به 16 شرکت هواپیمایی فعال است که در دوران کرونا مجبور به پارک هواپیماهای خود در فرودگاه مهرآباد بودند.

همچنین تعدادی از شرکت های خدمات فرودگاهی و مراکز تعمیر و نگهداری هواپیما نیز قرار است از این تسهیلات بهره مند شوند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ثبت نام ایرلاین های متقاضی وام کرونا شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ثبت نام ایرلاین های متقاضی وام کرونا شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید