دستگیری یک جاسوس هند توسط پاکستان

به گزارش وبلاگ کلاس 6، یک جاسوس افغان که برای سرویس امنیت هند راو کار می کرد در منطقه تورخم مرزی مشترک افغانستان با پاکستان توسط نیروهای امنیتی پاکستانی دستگیر شد.

دستگیری یک جاسوس هند توسط پاکستان

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ کلاس 6 به نقل از ای آر وای نیوز، یک جاسوس تبعه افغانستان که قصد ورود به عنوان یک تاجر افغانستانی از مرز تورخم به پاکستان را داشت توسط پلیس مرزی این کشور بازداشت شد.

پلیس پاکستان گفت که این فرد با نام عمر داود که اصالتی افغانستانی دارد تاکنون 5 مرتبه به هند سفر نموده است و فعالیتش برای سیستم اطلاعاتی هند (راو) به اثبات رسیده است.

کارشناسان امنیتی پاکستانی در مورد دستگیری جاسوسان هندی می گویند که که دهلی نو رقیب اصلی اسلام آباد است و پس از استقلال پاکستان در سال 1947 میلادی کوشش می نماید تا این کشور را به هر شکل و در قالب های متفاونی با بی ثباتی روبرو کند.

براساس منابع آگاه؛ پاکستان ضمن آگاه کردن سفیر هند درخصوص بازداشت جاسوس اطلاعاتی این کشور، خواستار اعلام مواضع طرف هندی در این خصوص شد.

چندی پیش نیز بیش از 14 نفر از اعضای انجمن بلاورستان که برای سرویس امنیت هند راو کار می کردند در منطقه گیگلت بلتستان پاکستان دستگیر شدند.

قبل از آن هم دو جاسوس سازمان راو در مناطق مرزی قبایلی پاکستان هم مرز پاکستان همراه با تلفن ماهواره ای بازداشت شدند که با شماره هایی با سازمان اطلاعات هند در ارتباط بودند.

لازم به ذکر است موارد ذکر شده بالا به اثبات می رساند که سازمان اطلاعات هند تنها نیست بلکه با همکاری سازمان اطلاعات افغانستان در این کشور فعالیت دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دستگیری یک جاسوس هند توسط پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری یک جاسوس هند توسط پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید