دلیل اختلال اینترنت شب گذشته ، جریمه وزیر اعمال می گردد

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت دلیل اختلال در اینترنت شب گذشته را اعلام نمود و گفت: جریمه وزیر ارتباطات اعمال می گردد.

دلیل اختلال اینترنت شب گذشته ، جریمه وزیر اعمال می گردد

به گزارش مهر، شب گذشته شبکه اینترنت کشور به مدت یک ساعت با اختلال همراه شد که وزیر ارتباطات در توئیتی اشتباه سهوی شرکت ارتباطات زیرساخت را دلیل این اختلال و قطعی شبکه اینترنت مطرح نمود.

در این باره سجاد بنابی نائب رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در تبادل نظر با خبرنگار مهر در تشریح مشکل به وجود آمده گفت: شب گذشته اختلالی در شبکه ارتباطات بین الملل ایجاد شد و یکی از تامین کنندگان اینترنت بین الملل نیز برای گذرگاه بین الملل زیرساخت، تنظیمات مسیریابی پیش فرض (defult route) را به اشتباه برای ما ارسال نموده بود که به دلیل عدم تنطیمات صحیح، بخش فنی متوجه این اشتباه نشد و کمتر از یک ساعت بخشی از ترافیک شبکه اینترنت کشور با اختلال روبرو شد.

وی با تاکید براینکه این مشکل به دلیل اشتباهات تنظیمات مسیریابی شبکه از سوی بخش فنی شرکت ارتباطات زیرساخت رخ داد، گفت: این مساله باعث شد که حدود 50 درصد ترافیک اینترنت کشور از ساعت 19:17 تا ساعت 20:10 مختل گردد که به سرعت این مشکل حل شد و ارتباطات به حالت عادی بازگشت.

بنابی با بیان اینکه هم اکنون اینترنت در کل کشور بدون اختلال برقرار بوده و اختلال فنی به وجود آمده نیز به صورت کامل برطرف شده است.

وی در خصوص جریمه ای که وزیر ارتباطات بابت این اشتباه سهوی برای مدیران شرکت ارتباطات زیرساخت عنوان نموده است، گفت: همانطور که وزیر ارتباطات اعلام کردند حذف کارانه مدیران شرکت ارتباطات زیرساخت مطرح شده است که این دستور اجرایی می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "دلیل اختلال اینترنت شب گذشته ، جریمه وزیر اعمال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل اختلال اینترنت شب گذشته ، جریمه وزیر اعمال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید