شناسایی 60 هزار دانش آموز دیرآموز، واریز سرانه به مدارس استثنایی

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه طبق آخرین آمار حدود 60 هزار دانش آموز دیرآموز شناسایی شده اند گفت: تقریبا با آمادگی کامل وارد سال تحصیلی شدیم از جمله اینکه از ابتدای سال تحصیلی رقمی بابت سرانه به مدارس خاص واریز کردیم.

شناسایی 60 هزار دانش آموز دیرآموز، واریز سرانه به مدارس استثنایی

مجید قدمی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به بازگشایی بدون مشکل مدارس استثنایی در هفته گذشته اظهار کرد: طرح خدمات حمایتی سال جاری هم علیرغم شرایط سخت دولت همانند سال های گذشته اجرا می گردد و نزدیک به سه میلیارد تومان اعتبار برای آن درنظر گرفته ایم.

وی اضافه کرد: خدمات حمایتی از جمله طرح های بسیار پیروز و عدالت محورانه است و تا کنون هزینه خدمات حمایتی 17 هزار پرونده دانش آموزان را پرداخت نموده ایم که شامل خدمات رایگان کلینیکی و پاراکلینیکی، دارو، پزشک، توانبخشی و ... می گردد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنای درباره خدمات جدید این طرح نیز گفت: سال جاری کمی احتیاط کردیم. قصد داشتیم میزان حمایت از خدمات دندانپزشکی را بالا ببریم ولی چون هزینه بالا می رفت و ارائه سایر خدمات دچار مشکل می شد دست نگه داشتیم ولی برای سال آینده وارد این موضوع می شویم.

قدمی اضافه کرد: سال جاری مسابقات ورزشی خوبی برگزار و برای آن نزدیک به 10 میلیارد تومان هزینه کردیم. مسابقات محملی برای استعدادیابی و معرفی ورزشکاران مستعد به کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان و معلولان است.

وی با بیان اینکه تقریبا با آمادگی کامل وارد سال تحصیلی شدیم از جمله اینکه از ابتدای سال تحصیلی رقمی بابت سرانه به مدارس خاص واریز کردیم گفت: حدود 80 هزار دانش آموز در مدارس خاص و حدود 67 هزار دانش آموز در طرح تلفیقی مشغول به تحصیل هستند. طبق آخرین آمار حدود 60 هزار دانش آموز دیرآموز هم شناسایی شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شناسایی 60 هزار دانش آموز دیرآموز، واریز سرانه به مدارس استثنایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی 60 هزار دانش آموز دیرآموز، واریز سرانه به مدارس استثنایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید