طالبان: 3 نظامی آمریکایی در جنوب افغانستان کشته شدند

در حالی که فرماندهی حمایت قاطع هفته گذشته کشته شدن یک نظامی آمریکایی در افغانستان را تایید کرد، طالبان به تازگی از کشته شدن 3 نظامی دیگر این کشور در ولایت ارزگان اطلاع داد.

طالبان: 3 نظامی آمریکایی در جنوب افغانستان کشته شدند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، قاری یوسف احمدی سخنگوی طالبان بیان کرد که حمله نیروهای آمریکایی و کماندوهای افغان در مناطق شهرستان ترینکوت ولایت ارزگان با مقاومت طالبان روبرو شد.

وی اضافه کرد که این حمله در منطقه خانقا و شاه منصور رخ داد و در درگیری ها 3 نظامی آمریکایی و 5 نفر از کماندوهای افغان نیز کشته شدند.

تلفات نیروهای آمریکایی در افغانستان در حالی به بالاترین سطح در 5 سال اخیر رسیده که نهمین دور از گفت وگوهای آمریکا و طالبان برای رسیدن به یک توافق سیاسی بدون دستاوردی ملموس انتها یافته است.

فرماندهی حمایت قاطع که مسئولیت آموزش، مشاوره و یاری به نیروهای امنیتی افغان را به عهده دارد کشته شدن این 3 نظامی را تایید نکرده است.

لازم به ذکر است که یک روز پس از انتها بی نتیجه دور نهم مذاکرات آمریکا و طالبان نیز حمایت قاطع از کشته شدن یک نظامی آمریکایی دیگر در افغانستان اطلاع داد که مجموع نظامیان کشته شده آمریکایی در امسال میلادی در افغانستان که توسط وزارت دفاع آمریکا تایید شده را به 15 نفر افزایش داد.

لازم بذکر است که بعضی ناظران معتقدند شمار تلفات بیشتر از تعداد اعلام شده توسط وزارت دفاع آمریکا است و پنتاگون آمار دقیقی در این باره منتشر نمی کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "طالبان: 3 نظامی آمریکایی در جنوب افغانستان کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: 3 نظامی آمریکایی در جنوب افغانستان کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید