عملکرد شورای شهر بندرعباس باعث ایجاد نارضایتی شده است، تحقیق و تفحص حق نماینده مجلس است

به گزارش وبلاگ کلاس 6، خبرنگاران/هرمزگان نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان در برابر همه ملت و سرمایه بیت المال مسئول اند و هدر رفت این سرمایه چیزی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت، توضیح داد: شرایط کنونی مدیریت شهر بندرعباس و شیوه عمل اعضای شورای شهر باعث ایجاد نارضایتی و کاهش اعتماد عمومی شده است.

عملکرد شورای شهر بندرعباس باعث ایجاد نارضایتی شده است، تحقیق و تفحص حق نماینده مجلس است

منصور آرامی در گفت وگو با وبلاگ کلاس 6، در واکنش به رخدادهای شورای شهر اخیر بندرعباس، اضافه نمود: قانون به نمایندگان مجلس این اختیار را داده که با استفاده از ابزارهای نظارتی از جمله تذکر، سوال، استیضاح و تحقیق و تفحص مطالبات عمومی مردم را تا حصول نتیجه دنبال نمایند.

وی با بیان اینکه طبق اصل 84 قانون اساسی هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی کشور اظهارنظر کند، اضافه نمود: رفتار کنونی شورای شهر بندرعباس کاهش اعتماد عمومی را در پی دارد.

آرامی ادامه داد: طی هفته های اخیر مردم بندرعباس به طرق مختلف به وسیله نمایندگان شورای شهر خواستار پاسخگویی مدیران شهری به موضوعات مختلف از جمله شرایط پروژه های عمرانی شهر، دلیل عدم شفافیت مناقصات و مزایده ها، کیفیت وجوه درآمدی شهرداری و ... هستند و نمایندگان بر اساس وظیفه قانونی باید تمامی موضوعاتی که با حقوق بیت المال مرتبط است را دنبال نمایند.

وی با اشاره به اینکه پاسخ شهردار به سؤالات اعضا نیز امری معمول است که باید روال قانونی خود را طی کند، اعلام نمود: اما رفتاری که بعضی از اعضای شورای شهر بندرعباس در این خصوص پیش گرفته اند، اتفاقاً به شبهات دامن زده و توجه مردم و دستگاه های نظارتی را بیش ازپیش متوجه شهرداری و شورای شهر بندرعباس می نماید.

این نماینده مجلس اضافه نمود: اعضای شورای شهر بر اساس اعتمادی که مردم به آن ها داشته اند باید دغدغه های شهروندان را دنبال نمایند.

آرامی بیان کرد: نگاه سیاسی به موضوعات در شورای شهر باعث عقیم شدن شورا و انحراف شهرداری از وظایف اصلی خود شده است.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر ضمن احترام به رأی و اعتماد مردم با انجام وظایف قانونی خود و پرهیز از رفتارهای سیاسی اعتماد عمومی را به شورای شهر بازگرداند، اظهار کرد: روزی نیست که مردم و معتمدین و صاحب نظران حوزه مدیریت شهری دغدغه ها و گلایه های خود را بابت عملکرد شهرداری به نمایندگان منتقل ننمایند، ما وظیفه داریم برای شفاف شدن مسائل موجود حقوق مردم را دنبال کنیم.

آرامی با اشاره به اصل هفتاد و ششم مبنی بر اینکه مجلس شورای اسلامی حق تحقیق و تفحص در تمام امور کشور را دارد، اضافه نمود: نمایندگان در برابر همه ملت و سرمایه بیت المال مسئول اند و هدر رفت این سرمایه چیزی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن گذشت.

این نماینده مجلس در سرانجام گفت: شرایط کنونی مدیریت شهر بندرعباس و شیوه عمل اعضای شورای شهر باعث ایجاد نارضایتی و کاهش اعتماد عمومی شده است و براساس وظیفه قانونی قطعأ این موضوع را تا حصول نتیجه دنبال می کنم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "عملکرد شورای شهر بندرعباس باعث ایجاد نارضایتی شده است، تحقیق و تفحص حق نماینده مجلس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد شورای شهر بندرعباس باعث ایجاد نارضایتی شده است، تحقیق و تفحص حق نماینده مجلس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید