فضاپیمای استارشیپ 4 سال دیگر به مریخ می رود

به گزارش وبلاگ کلاس 6، ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس از برنامه این شرکت برای انجام نخستین ماموریت به مقصد مریخ تا 4 سال دیگر اطلاع داد.

فضاپیمای استارشیپ 4 سال دیگر به مریخ می رود

ماسک به عنوان یکی از هواداران پر پا قرص ترک زمین و اقامت در مریخ، امیدوار است تا 2 سال دیگر ماموریتی رباتیک را به سمت سیاره سرخ انجام داده و چند سال بعد اولین مسافران را روانه مریخ کند. وی طی مصاحبه ای اذعان کرد که احتمالا نخستین فضاپیمای استارشیپ تا سال 2023 آماده می گردد که برای پنجره پرتاب سال 2024 بسیار مناسب است.

مدار گردش مریخ و زمین به دور خورشید به گونه ای است که هر دو سال یکبار به نزدیکترین فاصله از هم می رسند و این زمان بهترین فرصت برای انجام ماموریت های فضایی به مریخ است. ماسک درباره پنجره بعدی در سال 2024 گفت فکر می کنم شانس خوبی برای موفقیت داریم. به گفته وی بدین منظور تیم اسپیس ایکس باید به نوآوری های خود شتاب بخشیده و از چند شکست کوچک در جهت هراسی نداشته باشد.

ماسک از نمونه آزمایشی راکت استارشیپ برای سفر دوطرفه به مریخ و ماه رونمایی کرد

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره فرایند توسعه استارشیپ که قرار است مسافران را به مریخ ببرد گفت: احتمالا چند فضاپیما را از دست خواهیم داد. نمونه های اولیه این فضاپیما تا کنون چند پرش کوتاه انجام داده اند و ماسک امیدوار است پروتوتایپ های با قابلیت پرتاب به مدار تا سال آینده از راه برسند.

اگر همه چیز خوب پیش برود قابلیت سوخت گیری دوباره در مدار تا 2022 و پرواز به ماه تا مدت کوتاهی پس از آن عملی خواهد شد. البته این تنها حدس هایی است که ماسک می زند و ممکن است در نهایت فازهای بعدی با تاخیر روبرو شوند.

یکی دیگر از بخش های جالب سخنان ماسک به پیشگامان سفر به مریخ مربوط می گردد. از نظر وی برای ساخت شهری پایدار در همسایه زمین باید یک میلیون نفر آمادگی سرمایه لازم برای اینکار را داشته باشند.،دیجیاتو

منبع: ایران آنلاین

به "فضاپیمای استارشیپ 4 سال دیگر به مریخ می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فضاپیمای استارشیپ 4 سال دیگر به مریخ می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید