مسعود شجره: دولت هند ضرب الاجل دو ساعته به شیخ زکزاکی داد

به گزارش وبلاگ کلاس 6، مسؤول مرکز حقوق بشر اسلامی لندن با اشاره به ضرب الاجل دولت هند به رهبر شیعیان نیجریه، گفت او مجبور است شرایط بد درمان را بپذیرد یا به کشورش بازگردانده گردد.

مسعود شجره: دولت هند ضرب الاجل دو ساعته به شیخ زکزاکی داد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ کلاس 6، مسعود شجره مسئول مرکز حقوق بشر اسلامی لندن از ضرب الاجل دو ساعته دولت هند به علامه شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه که برای درمان به این کشور منتقل شده، اطلاع داد.

شجره، در فایل صوتی که امروز (چهارشنبه) به دست وبلاگ کلاس 6 رسیده، می گوید: من به تازگی اخبار بسیار نگران کننده ای شنیدم مبنی بر اینکه دولت هند به شیخ زکزاکی ضرب الاجل داده که یا درمان تحت شرایط کنونی را می پذیرد یا اینکه به نیجریه باز گردد.

وی با اشاره به برخورد بد ماموران امنیتی هندی با این روحانی شیعه، شرح می دهد: این در حالی است که وضعیت کنونی درمان بسیار بد بوده و مانند مجرمان با او برخورد می گردد و او هم انتخابی ندارد که چگونه درمان گردد.

مسئول مرکز حقوق بشر اسلامی لندن با غیرقابل قبول خواندن اینگونه رفتار دولت هند با شیخ زکزاکی اضافه کرد: آنها دو ساعت به او مهلت داده اند تا به این ضرب الاجل پاسخ دهند و این واقعا با توجه به هر معیاری، چه معیار بین المللی چه معیار حقوق بشری چه معیارها در هند، کاملا کاملا غیرقابل قبول است.

شجره همچنین اضافه کرد: مردی که هیچوقت به جرمی محکوم نشده و عالی ترین دادگاه کشورش دستور داده که او آزاد و درمان گردد، با او مانند مجرمان معمول برخورد می گردد. این واقعا ظالمانه است. ما باید کاری انجام دهیم، تمام کسانی که خواهان عدالت هستند باید واکنش نشان دهند.

شیخ زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه دوشنبه دوازدهم آگوست (21 مرداد 1398) به همراه همسرش از ابوجا، پایتخت این کشور به هند منتقل شد تا در آنجا روند درمان خود را پی بگیرد. (جزئیات بیشتر)

شیخ زکزاکی، در دوسال گذشته علی رغم حکم دادگاه، در بازداشت نیروهای امنیتی نیجریه بود و از نظر سلامت جسمانی دچار آسیب های جدی شده بود. گفته می گردد یکی از چشمان شیخ زکزاکی تقریبا بینایی خود را از دست داده است.

چندی پیش، 187 پزشک ایرانی و غیرایرانی با اشاره به شاخص های حیاتی و معاینات بالینی رهبر جنبش اسلامی نیجریه درباره فراگیر شدن مسمومیت سربی در خون و بافت های بدن شیخ ابراهیم زکزاکی هشدار دادند و تاکید کردند وی باید هرچه زودتر به یک بیمارستان تخصصی منتقل گردد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مسعود شجره: دولت هند ضرب الاجل دو ساعته به شیخ زکزاکی داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسعود شجره: دولت هند ضرب الاجل دو ساعته به شیخ زکزاکی داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید