والیبال انتخابی المپیک، سد محکم روس ها مقابل شاگردان کولاکوویچ، والیبال ایران از سن پترزبورگ به توکیو نرسید

به گزارش وبلاگ کلاس 6، تیم ملی والیبال ایران آخرین دیدار خود در مسابقات انتخابی المپیک 2020 را با شکست مقابل روسیه پشت سر گذاشت.

والیبال انتخابی المپیک، سد محکم روس ها مقابل شاگردان کولاکوویچ، والیبال ایران از سن پترزبورگ به توکیو نرسید

به گزارش وبلاگ کلاس 6، تیم ملی والیبال ایران در ست دوم بازی مقابل روسیه در مسابقات انتخابی المپیک 2020 که در شهر سن پترزبورگ برگزار می گردد، هم مانند ست اول تن به شکست داد.

تیم ایران بازی حساس خود مقابل روسیه را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، محمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) آغاز کرد. حساسیت فوق العاده زیاد بازی و فشار تماشاگران، طوری بود که بازیکنان با کمترین ریسک ممکن بازی می کردند.

حملات خوب بازیکنان روسیه و سرویس های هدفدار ملی پوشان ایران، نتیجه بازی را متعادل نگه داشته بود تا اینکه کارت زردی که امیر غفور از داور گرفت، جریان ذهنی بازیکنان ایران را تا حد زیادی به هم ریخت و روس ها از این فرصت حداکثر استفاده را بردند. البته نباید از اسپک های قدرتمند ویکتور پولتایف هم صرف نظر کرد.

درخواست وقت استراحت فنی در امتیاز 22 بر 17 به سود روسیه، آخرین حربه کولاکوویچ برای ایجاد وقفه در روند بازی روسیه بود، اما ست نخست بازی با نتیجه 25 بر 19 به سود روس ها تمام شد.

تیم ایران در سرانجام ست نخست، 10 امتیاز از اسپک، یک امتیاز از دفاع روی تور، سه پوئن سرویس و پنج امتیاز از اشتباهات حریف کسب نموده و تیم روسیه در مقابل 15 امتیاز در حمله، سه امتیاز از دفاع روی تور، یک پوئن سرویس و شش امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورده بود.

سرمربی تیم ملی ایران از ابتدای ست دوم، جواد معنوی نژاد را با توجه به ارتفاع بالای اسپک هایش به جای پوریا فیاضی به زمین فرستاد. ابتدای بازی در این ست نیز متعادل پیش رفت تا اینکه چند سرویس خوب از امیر غفور و دفاع قابل توجه از محمد موسوی، اختلاف امتیازات را به سود ایران بیشتر کرد.

بازیکنان روسیه در امتیاز 13 بر 10 به سود ایران برای وقت استراحت نزد مربی خود رفتند و همین وقفه به یاری حریف آمد. بعد از این وقت استراحت روس ها 16 بر 15 از ایران پیش افتادند و سپس بازی در امتیاز 19 مساوی شد. بازیکنان ایران در ست دوم هم به قضاوت بازی اعتراض داشتند، اما از اعتراضات خود راه به جایی نبردند.

در ادامه ست دوم، بازی از کنترل شاگردان کولاکوویچ خارج شد و امتیازات حیاتی بازی به روسیه رسید، ستی که نتیجه آن هم 25 بر 23 به سود روس ها بود.

براساس این گزارش، تیم ایران در سرانجام ست دوم، 25 امتیاز از اسپک، سه امتیاز از دفاع روی تور، سه پوئن سرویس و 11 امتیاز از اشتباهات حریف کسب نموده و تیم روسیه هم 28 امتیاز در حمله، پنج امتیاز از دفاع روی تور، چهار پوئن سرویس و 13 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آورده بود.

شاگردان کولاکوویچ در ابتدای ست سوم، حالت روحی و فنی یک تیم امیدوار و مدعی را تا حد زیادی از دست داده بودند. به هرحال واگذاری دو ست به حریفی که از حمایت هزاران تماشاگر خودی بهره می برد، تأثیر زیادی روی آنها گذاشته بود، اما جریان بازی با چند امتیاز متوالی و سرویس بدون بازگشت پوریا فیاضی به سود ایران عوض شد و دو تیم در امتیاز 12 مساوی شدند.

ثبت امتیاز 20 بر 17 به سود ایران، روس ها را وادار به استفاده از وقت استراحت فنی کرد. پس از این وقت استراحت بازیکنان روسیه باز هم با تجربه و توانایی بالای خود به بازی برگشتند و نتیجه 21 - 21 مساوی شد.

در ادامه خطاهای سرویس غفور و فیاضی امتیازهای 23 و 24 را به روسیه داد و در نهایت روس ها 25 بر 23 برنده شده و به المپیک صعود کردند.

تیم ملی ایران، شانس دوم و آخر خود برای صعود به المپیک را آذر ماه در قاره آسیا آزمایش خواهد نمود.

ادامه دارد ...

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "والیبال انتخابی المپیک، سد محکم روس ها مقابل شاگردان کولاکوویچ، والیبال ایران از سن پترزبورگ به توکیو نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "والیبال انتخابی المپیک، سد محکم روس ها مقابل شاگردان کولاکوویچ، والیبال ایران از سن پترزبورگ به توکیو نرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید