پایگاه های میراث فرهنگی ویژه ترین مقاصد گردشگران داخلی و خارجی در نوروز 98

به گزارش وبلاگ کلاس 6، مدیر کل امور پایگاههای میراث فرهنگی از عملکرد منسجم تر پایگاههای میراث فرهنگی نسبت به سالهای گذشته در میزبانی از مهمانان نوروزی خبر داد.

پایگاه های میراث فرهنگی ویژه ترین مقاصد گردشگران داخلی و خارجی در نوروز 98

به گزارش وبلاگ کلاس 6، فرهاد عزیزی مدیرکل امور پایگاه ها با قدردانی از عملکرد منسجم همکاران پایگاههای میراث فرهنگی، اضافه نمود: از اسفندماه سال 97، آیین پاکسازی محوطه های پایگاههای میراث فرهنگی مطابق سنت هر ساله، با مشارکت انجمن های میراث فرهنگی و مردم نهاد و دستگاههای اجرایی انجام شد و همچنین در راستای ارایه خدمات مناسب و شایسته به گردشگران داخلی و خارجی، ضمن آماده سازی شرایط مناسب، امکانات و زیرساختهای گردشگری بهسازی و ارتقاء پیدا کرد.

عزیزی اظهار کرد: فعالیت های نوروزی پایگاههای میراث فرهنگی ملی و جهانی شامل معرفی ارزشهای فرهنگی و تاریخی آثار و برگزاری رویدادهای آیینی و سنتی متناسب با نوروز و آداب و رسوم جشن سال نو، همچنین اجرای برنامه های فرهنگی، هنری در محدوده پایگاههای ملی و جهانی صورت گرفت.

او همچنین اضافه نمود: آمار روزانه، رویدادهای نوروز، مدیریت بازدید و شرایط استقبال از بازدید کنندگان و ... توسط همکاران به صورت منظم پایش شد و در نهایت نقاط قوت و ضعف مورد ارزیابی قرار گرفته است که باید در فرایند برنامه ریزی پایگاهها مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه مدیر کل امور پایگاههای میراث فرهنگی اضافه نمود: بیشترین استقبال گردشگران از پایگاههای استان اصفهان (باغ فین کاشان) ،کرمان (باغ شاهزاده ماهان) و یزد بوده و بیشترین بازدیدهای نوروزی به ترتیب از میراث جهانی کاخ گلستان ،پارسه و باغ فین انجام گرفته است.

منبع: میراث آریا

به "پایگاه های میراث فرهنگی ویژه ترین مقاصد گردشگران داخلی و خارجی در نوروز 98" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایگاه های میراث فرهنگی ویژه ترین مقاصد گردشگران داخلی و خارجی در نوروز 98"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید