سلامتی و پزشکی

بازتاب تاریخ در خیال پردازی های ژول ورن

درست در همین برهه تاریخی بود که آثار خواندنی ورن نوشته شدند. احتیاج فرانسه به نیروی دریایی قوی و غلبه بر قدرت بریتانیا، در تخیلات نویسنده عظیم، به صورت 20 هزار فرسنگ زیر دریا ظهور کرد.

15 مرداد 1399

هوای پایتخت امروز مطلوب است

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، آلاینده شاخص طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 64 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول (سالم) قرار داشت.

15 مرداد 1399

سوئیس از اقدامات ایران و آمریکا در آزادی زندانیان استقبال کرد

به گزارش خبرنگاران، در پیغام توئیتر سفارت سوئیس در تهران آمده است: سوئیس از حرکت انسان محبت آمیز ایران و ایالات متحده استقبال می نماید و به عنوان بخشی از نقش خود در مساعی جمیله، آماده حمایت و تسهیل اقدامات اعتمادسازی فراتر بین دو کشور است.

15 مرداد 1399

مغز متفکر مهار کرونا در سوئد: با ممانعت از قرنطینه مردم زیادی را به کُشتن دادم

آندرس تِگنل، همه گیر شناس (اپیدمیولوژیست) سوئدی اعتراف کرد که با متقاعد کردن دولت این کشور برای عدم اجرای سیاست قرنطینه عمومی در عمل به مرگ بیش از حد مبتلایان به ویروس کرونا دامن زده است.

13 مرداد 1399

خبرنگاران فنی و حرفه ای استان مرکزی رتبه نخست بازدید محتوای آموزشی کشور را کسب کرد

اراک - خبرنگاران - مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مرکزی گفت: این نهاد با 38 هزار بازدیدکننده در 2 ماه اخیر رتبه نخست بازدید از محتوای آموزشی مجازی کشور در ایام شیوع کرونا را کسب کرد.

12 مرداد 1399

آمار رسمی ، هر 5 دقیقه یک کودک یمنی می میرد

وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن طی آماری رسمی از آمار بالای مرگ و میر بچه ها این کشور به دلیل محاصره یمن توسط ائتلاف سعودی خبر داد.

12 مرداد 1399

دانش و توان ارائه خدمات ناباروری و ژنتیکی در کشور وجود دارد

دکتر محمدرضا صادقی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: متأسفانه تجهیزات مورد نیاز به طور عمده ساخت داخل کشور نیستند و شرکت های اروپایی و آمریکایی سازندۀ این تجهیزات اند. بنابراین، اگرچه ما از نظر دانش و تخصص هیچ محدودیتی نداریم، اما متأسفانه با تحریم...

12 مرداد 1399

خبرنگاران فتاح: قم در مبارزه با کرونا عملکرد خوبی داشت

قم - خبرنگاران - رئیس بنیاد جانبازان و مستضعفین کشور با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی در مورد موفقیت های شهر قم در مهار ویروس کرونا به عنوان نخستین استان درگیر با این بیماری گفت: مدیریت استان قم با وجود شرایط سخت و سخت در مبارزه با ویروس کرونا عملکرد بسیار...

12 مرداد 1399

شناسایی 3117 مبتلای جدید به کرونا ، 64 بیمار جان خود را از دست دادند

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 3117 مبتلای جدید به کرونا ظرف 24 ساعت گذشته خبر داد.

12 مرداد 1399

انجام تست پی سی آر برای آغاز فعالیت کارکنان الزامی نیست، پلمپ رستوران هایی که پروتکل بهداشتی را رعایت نمی کنند

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: دریافت تست از همه کارمندان در دستور کار وزارت بهداشت نیست و انجام تست پی سی آر برای آغاز به کار کارکنان الزامی نیست.

12 مرداد 1399

گل محمدی: 80 درصد فعالیت های ورزشی استان تهران از سرگرفته شده است

رضا گل محمدی در مصاحبه با خبرنگاران با تاکید بر اینکه کرونا تأثیر مستقیم برای روی فعالیت تمام عرصه های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و … داشت، گفت: البته ورزش جزو بخش هایی بود که بیشترین تأثیرگذاری را از کرونا و بحران ایجاد شده از شیوع و گسترش آن داشته است...

12 مرداد 1399

دومین تست کرونای تمام اعضای تیم گل گهر منفی شد

پزشک باشگاه گل گهر سیرجان از منفی بودن تست کرونای دوم تمام اعضای این تیم اطلاع داد.

12 مرداد 1399

تبدیل هدفمند و منسجم چالش های حوزه صنعت و سلامت به موضوعات پژوهشی، احصای 11 چالش توسط واحدهای تهران غرب و علوم پزشکی تهران

جلسه کمیته علمی برنامه صنعت و سلامت در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب برگزار گشت.

12 مرداد 1399

رادوشوویچ: اگر مطمئن نبودم پرسپولیس قهرمان می شود به ایران باز نمی گشتم

دروازه بان کروات تیم فوتبال پرسپولیس گفت: مطمئن باشید برای چهارمین بار متوالی قهرمان لیگ برتر ایران می شویم.

12 مرداد 1399

چه مواد غذایی را می توان جایگزین گوشت قرمز کرد؟

اگر تصمیم به ترک یا کاهش مصرف گوشت داشته باشیم، چه موادغذایی ای می توانند جایگزین گوشت شده و مواد مغذی مورد نیاز ما را هم تامین کنند؟

12 مرداد 1399

خبرنگاران استشمام شمیم عطر بهشت در گلستان گل های محمدی اشترینان

بروجرد - خبرنگاران - فصل بهار، شمیم عطر بهشت را می توان در باغات گل محمدی اشترینان استشمام کرد.

12 مرداد 1399

خبرنگاران معاون استاندار فارس برای تعیین تکلیف شرایط کتابخانه مرکزی شیراز مهلت تعیین کرد

شیراز-خبرنگاران معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس با انتقاد از طولانی شدن مشخص تکلیف زمین کتابخانه مرکزی شیراز، گفت: با توجه به صبغه فرهنگی این شهر انتظار می رود همه دستگاه ها در این زمینه همکاری نمایند و مرحله واگذاری زمین را در روزهای آینده...

12 مرداد 1399

بازگشایی سالن های والیبال پایتخت با رعایت پروتکل بهداشتی

به گزارش خبرنگاران و براساس اعلام هیات والیبال استان تهران، این هیات ناظر بر حسن اجرای قوانین پروتکل بهداشتی برای جلوگیری از شیوع کورونا در شروع بازگشایی سالن ها، آموزشگاه ها و کانون های والیبال خواهد بود.

12 مرداد 1399

گیشه سینماآنلاین؛ گردش اقتصادی 7.5میلیاردی و بیش از یک میلیون مخاطب

طبق آمار ثبت شده، در طرح اکران فیلم ها در سینمای آنلاین طی بیش از یک ماه گذشته، تا به امروز نیم میلیون بلیت فروش رفته و یک میلیون و 250 هزار نفر مخاطب به تماشای آثار نشسته اند.

12 مرداد 1399

رمزگشایی عباس عبدی از رفتار متفاوت سوئد در برابر کرونا

عباس عبدی در اعتماد نوشت: از ابتدا که اپیدمی کرونا در کشور های دیگر به جز چین جدی شد در نحوه مقابله با آن دو رویکرد کلی به وجود آمد. رویکرد اول طیفی از اقدامات سخت گیرانه از قرنطینه کامل گرفته تا تعطیلی بسیاری از مراکز را شامل می شد. رویکرد دوم نیز طیفی...

12 مرداد 1399
تعداد: (132)