علم و تکنولوژی

بازگشت 1000 نخبه از 100 دانشگاه برتر دنیا، آمار مهاجرت دانشجویان

خبرنگاران- گروه دانش و فناوری، میترا سعیدی کیا؛ دکتر سورنا ستاری، رئیس بنیاد ملی نخبگان و معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در هفته گذشته در خبرنگاران حضور یافت و ضمن بازدید از بخش های مختلف به سئوالات خبرنگاران این رسانه پاسخ داد.

21 آذر 1398

خواص شگفت انگیز مویز را بخوانید

مویز، انگور خشک شده است که برخلاف سایر میوه های خشک شده، طی پروسه خشک کردن هیچ قندی به آن افزوده نمی شود.

13 آذر 1398

فسیل کرم 400 میلیون ساله با آرواره های قدرتمند کشف شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ورج، طول این کرم ها 90 سانتیمتر تخمین زده شده و بنابراین آنها با کرم های کوچک و بی آزار امروزی که به سادگی نمی توانند از خود دفاع نمایند هیچ نسبتی نداشته اند.

8 آذر 1398

سال تحصیلی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی رسما آغاز شد

مراسم آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی صبح امروز چهارشنبه 24 مهرماه با حضور رییس جمهور در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزارشد.

6 آذر 1398

دلایل نمایش خوشبختی در فضای مجازی آنالیز می گردد

به گزارش خبرنگاران، بیست و نهمین جلسه از سلسله نشست های نقد و اندیشه با موضوع نمایش خوشبختی در فضای مجازی و دلایل و آسیب ها در وزارت ارتباطات برگزار می گردد.

6 آذر 1398

سرنوشت طرح برطرف محدودیت زنان برای خروج از کشور بدون اجازه شوهر ، شورای نگهبان ایراد گرفت

یک نماینده مجلس گفت: شورای نگهبان به طرح برطرف محدودیت زنان برای خروج از کشور ایراداتی گرفته که باید اصلاح گردد.

3 آذر 1398

5 دانشمند پر استناد ایرانی معرفی شدند

به گزارش خبرنگاران، تامسون رویترز هر سال پراستنادترین پژوهشگران دنیا را که نشان دهنده برخی از پرنفوذترین مغزهای علمی دنیا است، معرفی می نماید.

24 آبان 1398

یک دیپلمات به جیوگی می آید

به گزارش خبرنگاران، جیوگی امشب 24 آبان با دعوت از عباس ملکی دیپلمات و استاد دانشگاه صنعتی شریف به سراغ موضوع محیط زیست رفته و با دعوت از محقق ارشد پروژه سیاست گذاری انرژی در مرکز مطالعات بین المللی مؤسسه تکنولوژی ماساچوست می کوشد موضوعات مبتلابه این...

24 آبان 1398

دومینوی تحریم هواوی به هم می ریزد

فیلیپین نیز در کنار بسیاری دیگر از کشورهای دنیا به تازگی اعلام نموده است که تمایل دارد به منظور توسعه و برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت 5G از تجهیزات مخابراتی و ارتباطی توسعه داده شده توسط هواوی استفاده کند.

20 آبان 1398

ابداع مولکول قاتل سلول های سرطانی

سلول های سرطانی تفاوت هایی با سلول های عادی دارند و شناسایی این تفاوت ها برای حمله به این سلول ها لازم است، محققان مولکولی را با قابلیت درک این تفاوت ها شناسایی نموده اند.

19 آبان 1398

تهران برای پیشرفت نیازمند تحول در زیر ساخت های فرهنگی است

به گزاش خبرنگاران، شب گذشته سه شنبه دوازدهم خرداد ماه مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره بین المللی فیلم شهر در محل برج میلاد و با حضور اهالی سینما برگزار گشت.

19 آبان 1398

روباتهای 15 کشور در روبوکاپ آزاد ایران، افزایش شرکت دانش آموزان

به گزارش خبرنگاران، مرتضی موسی خانی- رئیس دهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2015 در نشست خبری امروز با بیان اینکه این دوره از مسابقات با هدف ترویج و توسعه دانش هوش مصنوعی، رباتیک، نرم افزار و سخت افزار و کاربرد آنها در صنایع مختلف کشور برگزار...

17 آبان 1398

ابعاد روانشناختی و تربیتی پیاده روی اربعین

رئیس مرکز جامع مشاوره آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه تجربه دینی مناسب بهتر از شناخت صرف دینی است، گفت: افرادی که می گویند عزاداری افسردگی را به دنبال دارد معلوم است که افسردگی را نمی شناسند.

14 آبان 1398

40درصد کسانی که به زندان وارد می شوند، سیکل دارند

رئیس سازمان زندان ها گفت: 40درصد کسانی که به زندان وارد می شوند سواد سیکل دارند و این موضوع به نحوی با آموزش و پرورش مرتبط است چراکه با شکست درسی، افراد مجرم شده اند.

11 آبان 1398

مهلت ثبت نام در فراخوان جذب هیئت علمی تمدید شد

ثبت نام متقاضیان عضویت هیئت علمی در دانشگاه ها تا چهارشنبه دهم مهرماه ادامه دارد.

10 آبان 1398

29 فرصت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری مازندران در روسیه معرفی می گردد

در جریان سفر سیف الله فرزانه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران به کشور روسیه، 29 فرصت سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان معرفی می گردد.

8 آبان 1398

حذف محدوده جغرافیایی برای ثبت نام در مدارس، اعمال رتبه بندی فرهنگیان از مهر ماه

حاجی میرزایی گفت: در نظر داریم شرایطی فراهم گردد تا دانش آموزان بدون جبر جغرافیایی در مدرسه مورد علاقه خود نام نویسی نمایند.

4 آبان 1398

آخرین وضعیت خطوط لوله نفت در روستاها

مدیرعامل شرکت مناطق نفت خیز جنوب گفت: بیش از 4000 مورد سوراخ شدگی در خطوط لوله نفت در روستاها و شهرها وجود دارد که مردم برای حل این مشکل و برطرف آلودگی به وجود آمده به ما اطلاع می دهند و ما نیز نسبت به حل آن اقدام می کنیم.

2 آبان 1398

برگزاری نمایشگاه اتحادیه جهانی مخابرات در مجارستان

در هفته گذشته، مجارستان میزبان نمایشگاه تلکام اتحادیه دنیای مخابرات(ITU)، معتبرترین و مهم ترین رخداد نمایشگاهی سالانه این اتحادیه بود. این نمایشگاه که از 9تا 12 سپتامبر(18 تا 21 شهریور) برگزار گردید، حامی استارتاپ ها و شرکت های کوچک و متوسط (SME) است و هرسال...

25 مهر 1398

اشتغالزایی برای 110 نفر در حوزه صنایع دستی آذربایجان غربی، مرمت 110 بنای تاریخی

اولین نشست مطبوعاتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی در سال 98 ، در هتل پارک ارومیه برگزار گشت.

12 مهر 1398
تعداد: (54)