مقالات گردشگری

دریاچه یا آبگیر سراگاه، تجربه آرامش در طبیعت بکر تالش، عکس

استان گیلان با طبیعت شگفت انگیز و جاذبه های تماشایی، از مقاصد پرطرف دار گردشگران است. در هر یک از شهرهای این خطه، مکان های دیدنی وجود دارد که از سفر به آن ها پشیمان نمی شوید و جزو بهترین مسافرت های زندگی تان خواهد.

18 مرداد 1399

بازتاب تاریخ در خیال پردازی های ژول ورن

درست در همین برهه تاریخی بود که آثار خواندنی ورن نوشته شدند. احتیاج فرانسه به نیروی دریایی قوی و غلبه بر قدرت بریتانیا، در تخیلات نویسنده عظیم، به صورت 20 هزار فرسنگ زیر دریا ظهور کرد.

15 مرداد 1399

خبرنگاران تداوم سریال سرنگونی پهپادها میان پاکستان و هند

اسلام آباد- خبرنگاران- تکرار سریال ساقط کردن پهپادها در خط مرزی کشمیر میان پاکستان و هند، بار دیگر رقم خورد و ارتش پاکستان جمعه شب مدعی سرنگونی سومین پرنده جاسوسی هند در طول 10 روز گذشته شد.

14 مرداد 1399

ضامنی: واریز مابه التفاوت ریالی سوخت اردیبهشت خودروهای عمومی

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: ما به التفاوت ریالی سهمیه اعتباری سوخت فروردین ماه، 470 هزار خودروی حمل و نقل عمومی واریز شد.

12 مرداد 1399

بدون انتقاد از ترامپ؛ جانسون: قتل جورج فلوید هولناک و غیرقابل بخشش بود

نخست وزیر انگلیس ضمن حمایت از اعتراضات سراسری در آمریکا شرح داد که قتل شهروند سیاهپوست آمریکا به دست افسر پلیس، وحشتناک و غیرقابل بخشش و غیرموجه بوده است.

12 مرداد 1399

اعتبار 15میلیارد ریالی برای سامان دهی بخشی از سواحل دریاچه ارومیه

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان غربی از صرف هزینه 15 میلیارد ریالی برای سامان دهی بخشی از ساحل دریاچه ارومیه و تأمین خدمات رفاهی برای گردشگران اطلاع داد.

12 مرداد 1399

جاذبه های پنهان شهر زیبای بریزبن استرالیا، تصاویر

شهر بریزبن در کشور استرالیا با روزهای آفتابی زیبایی که به بعدازظهرهای خوش رایحه تبدیل می شود، شهر بسیار هیجان انگیزی است.

12 مرداد 1399

سفر 3 روزه به اصفهان

اصفهان را در 3 روز بگردیدبی دلیل نیست که شهر اصفهان را به نصف جهان لقب داده اند. بسیاری از مردم ایران و حتی گردشگران خارجی پس از دیدن اصفهان و زیبایی های بی بدیل آن، قصد سفر مجدد به این شهر می کنند و حتی به دیگران نیز سفر به اصفهان را پیشنهاد می کنند. اصفهان...

12 مرداد 1399

اسرار پناهگاه مخفی کاخ سفید، عکس

ایسنا نوشت:حضور ناگهانی دونالد ترامپ و خانواده اش در پناهگاه کاخ سفید حین اعتراضات مردمی در واشنگتن دی سی کنجکاوی هایی درباره این مخفیگاه زیرزمینی به وجود آورد که در ادامه جزئیاتی از آن ذکر می شود.

12 مرداد 1399

خبرنگاران ثبت نام ایرلاین های متقاضی وام کرونا شروع شد

تهران- خبرنگاران- با موافقت دولت 16 شرکت هواپیمایی که از اسفندماه سال گذشته با از دست دادن مسافران خود و کاهش سفرها ضررهای اقتصادی زیادی دیدند از امروز می توانند برای دریافت تسهیلات کم بهره در سامانه کارا ثبت نام نمایند.

11 مرداد 1399

تهیه و فراوری 43هزار ماسک توسط هنرمندان صنایع دستی زنجان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از تهیه و فراوری 43هزار ماسک توسط صنعتگران استان اطلاع داد.

11 مرداد 1399

حفظ ایمنی مسافران هواپیما از گزند کرونا

کروناویروسپرواز هواپیماهای جهان را با کاهش قابل توجهی روبرو کرده است.

1 تیر 1399

آموزش صنایع دستی به 4022 هنرجو در استان فارس

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: در سال گذشته دوره های آموزش عمومی صنایع دستی برای 4022 هنرجو در استان فارس برگزار گشت.

10 خرداد 1399

کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب در شهرستان اسفراین

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی خراسان شمالی از کشف و ضبط یک دستگاه فلزیاب در شهرستان اسفراین و دستگیری یک متخلف اطلاع داد.

7 خرداد 1399

بهترین جشنواره های تقویت ذهن و بدن در سال 2018

هر ساله جشنواره های متعددی برای تقویت ذهن، بدن و روح انسان در سراسر دنیا برگزار می شود. با پنج مورد از بهترین جشنواره های یوگا و تقویت ذهن و بدن در سال 2018 آشنا شوید.

30 اردیبهشت 1399

14 راه چاره طلایی برای آرامش بچه ها در روز های کرونایی

در این رو های کرونایی حفظ آرامش و دوری از ترس و وحشت در بچه ها می تواند بسیار یاری کننده باشد.

28 اردیبهشت 1399

وزارت خارجه ژاپن هشدار سفر به آمریکا صادر کرد

وزارت خارجه ژاپن در اقدامی احتیاطی در قبال تهدید ویروس کرونا، به شهروندانش توصیه کرد از هرگونه سفر غیر ضروری به آمریکا خودداری نمایند.

21 اردیبهشت 1399

53 تبعه هندی جامانده در ایران به هند بازگشتند

وزیر خارجه هند از بازگشت چهارمین گروه از اتباع هندی جامانده در ایران شامل 53 نفر به کشورشان خبر داد.

15 اردیبهشت 1399

مقاصد گردشگری جهان، طعمه اصلی ویروس کرونا

هدفش تمام جهان است! تابلوی مونالیزا و معابد ماچوپیچو برایش با کوره راه های فاضلاب های شهری هیچ فرقی ندارد. به همه جا حمله کرده است. همه چیز را تا حد قابل توجه ای از کار انداخته است. درست است که ویروس کرونا به بسیاری از تجارت ها و صنایع آسیبی جدی وارد کند...

13 اردیبهشت 1399

موزه های استان خراسان جنوبی تعطیل شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: تمام موزه های استان خراسان جنوبی به منظور ضدعفونی تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود.

8 اردیبهشت 1399
تعداد: (132)