افزایش سطح آماده باش در عراق همزمان با اعتراضات

به گزارش وبلاگ کلاس 6، وزارت دفاع عراق با صدور بیانیه ای از افزایش سطح آماده باش برای حفاظت از تاسیسات دولتی و اهداف مهم این کشور در جریان تظاهرات اطلاع داد.

افزایش سطح آماده باش در عراق همزمان با اعتراضات

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ کلاس 6 وزارت دفاع عراق چهارشنبه شب همزمان با گسترش دامنه اعتراضات ضد دولتی در این کشور، دستور داد تا سطح آماده باش برای حفاظت از حاکمیت و تاسیسات دولتی و مهم افزایش یابد.

در این بیانیه آمده که نجاح الشمری وزیر دفاع عراق دستور داد تا همه نهادهای نظامی در پی موج اعتراضات در مناطق مختلف این کشور، به حالت آماده باش کامل در بیایند.

رئیس جمهور عراق هم در دومین روز از تظاهرات از معترضان خواست به قانون احترام گذاشته و خویشتن داری نمایند.

برهم صالح چهارشنبه (10 مهر) در حساب توییتری خود نوشت: برگزاری تظاهرات حق مشروع شهروندان بر اساس قانون اساسی است و نیروهای امنیتی نیز وظیفه حمایت از حقوق شهروندان و حفظ امنیت را برعهده دارند.

تظاهرات پراکنده در بعضی از شهرهای عراق از جمله شهر بغداد، پایتخت این کشور از دیروز (سه شنبه) در اعتراض به نبود اشتغال و اصلاحات شروع شد.

در تظاهرات دیروز که منجر به درگیری بین نیروهای امنیتی و معترضان شد و بر اثر آن، دو تن کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند.

نخست وزیر عراق هم در بیانیه ای ضمن تأکید بر حق تظاهرات نمایندگان برای اعتراض در چارچوب قانون اساسی این کشور خواهان حفظ نظم عمومی و اجتناب از آسیب زدن به اموال عمومی شد.

نخست وزیر عراق همچنین ضمن ابراز تأسف از کشته شدن چند نفر از تظاهرات نمایندگان و نیروهای امنیتی و آسیب دیدن اموال عمومی تأکید نموده دستور تحقیق درباره این حوادث را داده است.

بغداد، بصره و بعضی دیگر از شهرهای جنوب عراق روز سه شنبه صحنه برگزاری تظاهرات هایی در اعتراض به معضل بیکاری و مسائل معیشتی بود. در جریان این اعتراضات دو نفر کشته و چندین نفر زخمی شدند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افزایش سطح آماده باش در عراق همزمان با اعتراضات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش سطح آماده باش در عراق همزمان با اعتراضات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید