چگونگی فعالیت دانشگا ه ها با محدودیت های جدید کرونایی، لغو امتحان حضوری و تعویق کلاس عملی، امتحان مجازی مشمول تعطیلی نیست

به گزارش وبلاگ کلاس 6، بررسی تاثیر اعمال محدودیت های جدید به دلیل شیوع دوباره کرونا نشان می دهد فعلا برگزاری کلاس های عملی دانشگاه تا 15 مرداد به تعویق افتاده و آزمون های حضوری هم به زمان دیگری موکول شده اما آزمون های مجازی مشمول تعطیلی نیستند.

چگونگی فعالیت دانشگا ه ها با محدودیت های جدید کرونایی، لغو امتحان حضوری و تعویق کلاس عملی، امتحان مجازی مشمول تعطیلی نیست

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ کلاس 6 ، بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا به دلیل شیوع دوباره ویروس کرونا در کشور از شنبه 28 تیرماه ادارات با دو سوم کارکنان فعالیت می کنند و این هفته هم محدودیت ها تمدید شد.

تمدید محدودیت های ناشی از شیوع ویروس کرونا در حالی است که قرار بوده کلاس های عملی و کارگاهی دانشگاه ها در تیرماه برگزارشود. به این ترتیب برگزاری حضوری این کلاس ها با ابهاماتی رو به رو شده است.

برگزاری کلاس های عملی و کارگاهی فعلا تا 15 مرداد به تعویق افتاد

در پیگیری خبرنگار از شرایط برگزاری کلاس های عملی و کارگاهی با وجود وضع دوباره محدودیت های کرونایی، یعقوب محمدی رئیس دانشگاه بوعلی سینای همدان در گفت وگو با خبرنگار، گفت: برگزاری کلاس های عملی و کارگاهی فعلا تا 15 مرداد به تعویق افتاده است.

امتحانات حضوری تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد

سید حسین حسینی معاون آموزشی دانشگاه تهران هم در پیگیری تکلیف امتحانات حضوری دانشگاه تهران به خبرنگار، گفت: امتحانات حضوری دانشگاه تهران از اوایل تیرماه آغاز شده بود که پس از شیوع دوباره ویروس کرونا در کشور ابتدا به مدت یک هفته لغو شد و سپس به دلیل تمدید محدودیت ها موقتا تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

آزمون های مجازی مشمول تعطیلی ها نیست

همچنین کسب اطلاع خبرنگار درباره برنامه امتحانات مجازی نشان می دهد که برنامه امتحانات و آزمون های آنلاین به روال سابق ادامه دارد و مشمول تعطیلی ها نیست. همچنان که بسیاری از دانشگاه ها امتحانات خود را به اتمام رسانده اند.

تصمیم کلی درباره تعطیلی کلاس عملی و امتحان به دانشگاه ها ابلاغ نشده است

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درباره تعطیلی کلاس های عملی دانشگاه ها در پی شیوع دوباره ویروس کرونا در کشور و وضع محدودیت های جدید، گفته: وزارت علوم هیچ تصمیم واحدی برای برگزار شدن یا برگزار نشدن کلاس های عملی در دانشگاه ها نگرفته است و این موضوع به عهده دانشگاه ها است تا با توجه به شرایط و امکانات خود در این باره تصمیم گیری و اقدام کنند.

وی گفته بود: دانشگاه ها با سنجیدن شرایط می توانند اقدام به برگزاری یا عدم برگزاری کلاس های عملی کنند و در صورت تشکیل زمان آن را هم خودشان مشخص خواهند کرد.

خاکی صدیق شرح داد: اگر ستاد ملی مقابله با کرونا ادارات دولتی را تعطیل کند، دانشگاه ها هم تعطیل خواهند شد، اما به صورت ویژه موضوعی در خصوص تعطیلی دانشگاه ها گفته نشده است و همانند روز های قبل کلاس مجازی جایگزین کلاس های حضوری خواهد شد.

تعطیلی دانشگاه ها به عهده مدیران دانشگاه است

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم درباره تاثیر اعمال محدودیت های جدید بر دانشگاه گفت: برنامه دانشگاه ها دراختیار مدیران دانشگاه است.

وی افزود: دانشگاه ها تصمیمات اعلام شده در سطح استان یا کشور را رعایت می کنند.

دانشگاه ها به دورکاری رفتند

همچنین بر مبنای اعلام معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار تهران به دانشگاه ها درباره شیوع و اوج گیری دوباره ویروس کرونا، دانشگاه ها تا اطلاع ثانوی به دورکاری رفته اند به نحوی که تعداد یک سوم از کارمندان هر واحد، به صورت نوبتی و چرخشی در محل کار حاضر هستند.

این اطلاعات بر اساس مصوبات و ابلاغ های ستاد ملی مبارزه با کرونا است و طبیعی است که دستورات بعدی هم برهمین اتخاذ و اجرا می شود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "چگونگی فعالیت دانشگا ه ها با محدودیت های جدید کرونایی، لغو امتحان حضوری و تعویق کلاس عملی، امتحان مجازی مشمول تعطیلی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی فعالیت دانشگا ه ها با محدودیت های جدید کرونایی، لغو امتحان حضوری و تعویق کلاس عملی، امتحان مجازی مشمول تعطیلی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید